Przedświąteczne prezenty

Z inicjatywy szkolnego koła wolontariatu działającego przy 9-10 Hufcu Pracy w Krośnie powstała piękna myśl pomocy naszym podopiecznym.

„Inicjatywa miała na celu uwrażliwienie młodzieży na samotność, niepełnosprawność, opiekę paliatywną poprzez wizytę w krośnieńskim Hospicjum, zwłaszcza w okresie zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

W inicjatywie wzięli udział uczestnicy 9-10 Hufca Pracy w Krośnie –  Klasa I Fryzjer i klasa II Wielozawodowa kształcący się w  Zespole  Szkół Ponadpodstawowych Nr2  w Krośnie.

Młodzież na warsztatach w Hufcu przygotowała pisanki. W klasach zostały zebranie słodycze i  wraz z świątecznymi życzeniami delegacja młodzieży w dniu 5 kwietnia odwiedziła Hospicjum i przekazała zebrane dary. Wizyta w Hospicjum była dla młodzieży ważnym elementem przygotowania do świąt Wielkanocnych, a idea wolontariatu nabrała realnego znaczenia. Mamy nadzieję, że będzie w przyszłości rozwijana przez młodzież”.

Wychowawcy 9-10 Hufca Pracy w Krośnie:

Jolanta Ochęduszko, Dorota Wais.