Pola Nadziei

W Niedzielę Palmową 02 kwietnia 2023r. odbyły się po raz XIV Krośnieńskie Pola Nadziei organizowanie przez Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum przy udziale samorządów miasta Krosna i gmin: Rymanowa, Jedlicza, Miejsca Piastowego, Korczyny, Wojaszówki, Dukli, Tarnowca, oraz Radnych Rady Miasta Krosna, pracowników UM Krosna, Stowarzyszenia Krośnieńskich Amazonek, placówek oświatowych i innych organizacji.

Celem prowadzonej akcji jest wsparcie naszego Krośnieńskiego Hospicjum. W kweście wzięło  udział około 2 000 wolontariuszy z mieście Krośnie oraz ościennych powiatach. Najpierw wolontariusze przygotowywali  kwiaty żonkili z krepiny, a następnie kwestowali pod kościołami, sklepami, galeriami handlowymi. Każdy ofiarodawca w zamian za wolny datek do puszki otrzymał kwiat żonkila lub jego symbol i podziękowanie od wolontariuszy. Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom za udział w tej akcji, a ofiarodawcom za wsparcie finansowe i życzliwość dla kwestujących. Podziękowania kierujemy także do piekarzy i cukierników, którzy przekazali nieodpłatnie słodkości dla wolontariuszy oraz do osób, które pracowały w sztabie, który jak co roku działał  w RCKP. Tworzyli go pracownicy Urzędu Miasta Krosna, krośnieńskie „Amazonki”, pracownicy Banku Nowego z Krosna oraz oczywiście członkowie Towarzystwa Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum.

Wysokość zebranych środków podana zostanie w późniejszym terminie, kiedy na konto wpłyną pieniądze ze wszystkich placówek oświatowych
i instytucji biorących udział w kweście. Na ten moment, po  wpłatach ze Szkół Krośnieńskich oraz z Korczyny, Krościenka Wyżnego, Wrocanki, Jasionki, Jasienicy Rosielnej i Zręcina na konto akcji wpłynęło ponad 76 600 zł.

W imieniu Zarządu TPKH

Iwona Majko-Bogacz