Niedziela Miłosierdzia

Niedziela Miłosierdzia obchodzona od 2000 r. to święto, które przypomina nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Pan Jezus do św. s. Faustyny mówił: „Mów światu o Moim miłosierdziu, o Mojej miłości”. W naszej wspólnocie przeżywamy ten dzień szczególnie, gdyż jest to również święto patronalne Sióstr Jezusa Miłosiernego, które posługują w naszym Hospicjum, s. Vianneyi i s. Jonaszy.

Uroczystość rozpoczęła się od prezentacji przybliżającej nam ideę obrazu Jezusa Miłosiernego przeplatanej fragmentami z Dzienniczka. Następnie odśpiewaliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i zawierzyliśmy świat i siebie Bożemu Miłosierdziu. Następnie sprawowana została Msza św. – źródło Bożej Miłości. Po niej każdy mógł wylosować fragment Dzienniczka, który ma mobilizować do czynienia dzieł miłosierdzia. Po duchowej uczcie wszyscy uczestnicy uroczystości spotkali się przy stole chleba doczesnego (w tym wypadku słodkiego „ciastka miłosierdzia”).