Łóżka z Francji

Stacja Opieki Domowej pod nazwą „Centrum Pielęgniarstwa Rodzinnego, Domowej Opieki Paliatywno-Hospicyjnej”, mieszcząca się w remontowanym budynku przez ul. Grodzkiej w Krośnie, uzyskała w darze kilkanaście łóżek szpitalnych, przywiezionych bezpośrednio z Francji.

Będą z nich w przyszłości korzystać pacjenci tutejszej placówki.

O sztuce czynienia miłosierdzia, złotousty Jan Chryzostom napomknął: „Lepiej jest to umieć, niż być królem i wieńczyć skroń koroną”, a święty Grzegorz z Nyssy pouczał: „Nie pogardzaj tymi, którzy są opuszczeni, jak gdyby z tego powodu nic nie znaczyli. Pomyśl o tym, kim są, a odkryjesz ich godność: ukazują nam oni Osobę Zbawiciela. I tak jest: ponieważ Pan w swojej dobroci użyczył im swojej Osoby, by przez nią pobudzić do litości ludzi o twardym sercu i nieprzyjaciół ubogich”.

Galeria zdjęć: