WIGILIA I KOLĘDA /zdjęcia/

Każdy z nas czeka na ten jeden dzień w roku, w którym wypatruje drugiego człowieka, w którym chce doświadczyć szczególnej bliskości zwłaszcza osoby bliskiej. Również i nasza hospicyjna rodzina wspólnie 24 grudnia zasiadła do Wigilijnego stołu aby doświadczyć bliskości bliźniego. Po wspólnej modlitwie złożyliśmy sobie życzenia, zasiedliśmy do suto zastawionego stołu. Potem zaś długo jeszcze śpiewaliśmy kolędy, aby cieszyć się Bożym Narodzeniem.

Tradycją stało się w naszym Centrum Medycznym iż 6 stycznia w Święto Objawienia Pańskiego odbywa się tradycyjna kolęda. Po wspólnej mszy św. odwiedziliśmy wszystkich mieszkańców i pracowników. Przy tych odwiedzinach towarzyszyło nam wspólne śpiewanie kolęd oraz modlitwa o Bożą opiekę w nowym roku. Dziękujemy w tym za obecność i wspólną kolędę siostrom klaweriankom.