Droga Krzyżowa

Dnia 1 kwietnia 2023r. grupa pracowników i wolontariuszy naszego hospicjum wraz z ks. Dyrektorem udała się na Drogę Krzyżową w plenerze. Tym razem udaliśmy się na Górę Liwocz (położona na pograniczu Małopolski i Podkarpacia góra to najwyższe -562 m n.p.m.- wzniesienie na Pogórzu Ciężkowickim. Umieszczony na jego szczycie – 18-metrowy srebrny krzyż milenijny góruje nad całym regionem). Droga Krzyżowa usytuowana jest w malowniczym położeniu lasu, co sprzyjało w rozważaniu tajemnicy męki i śmierci Chrystusa w oparciu o piękne rozważania dotyczących ludzkich zranień. Milenijny krzyż, który łączy się z budynkiem Sanktuarium Chrystusowego Krzyża i Matki Bożej Królowej Pokoju stanowi piękne uwieńczenie góry. Tam też odprawiliśmy mszę św. Towarzyszył nam i przybliżył historię tego miejsca ks. Gerard Stanula, współtwórca tego pięknego miejsca. Nasza modlitewna część zakończyła się wspólną agapą przygotowaną przez ks. Gerarda. Weszliśmy również podziwiać piękne widoki z wieży widokowej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie naszego wspólnego wyjazdu, zwłaszcza s. Vianneyi za zorganizowanie całej wyprawy.