Facebook
Przekaż 1,5% podatku na Hospicjum

WIOSENNE SPOTKANIE Z NATURĄ

Maj – miesiąc zieleni i budzącej się do życia przyrody przyniósł naszym podopiecznym pierwszą w tym roku możliwość spędzenia czasu w ogrodzie. Wśród kwitnących kwiatów, świeżej zieleni i ciepłych promieni słońca mogli na nowo poczuć bliskość natury oraz radość ze wspólnie spędzonych chwil.

Dla chorych możliwość przebywania wśród budzącej się do życia przyrody ma szczególne znaczenie – działa kojąco, poprawia samopoczucie i pozwala choć na moment oderwać się od trudów choroby. Wspólne rozmowy oraz podziwianie piękna wiosennego ogrodu mają nie tylko wymiar rekreacyjny, ale również terapeutyczny, wspierając emocjonalnie i duchowo naszych podopiecznych. Takie chwile pokazują, jak wielką wartość ma bliskość natury, życzliwość oraz wspólnie spędzony czas.