Piknik na rzecz Hospicjum podziękowanie i zdjęcia

Z racji drobnych problemów technicznych dopiero teraz pragniemy przedstawić relacje z tego wydarzenia.

4 września 2022 roku po raz drugi Centrum Medyczno – Charytatywne i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie było organizatorem II Sportowego Pikniku Rodzinnego na rzecz Hospicjum w Krośnie, który jest kontynuacją „Dobroczynnego Biegu Nadziei”. Instytucjami wspierającymi to wydarzenie były: Powiat Krośnieński, Miasto Krosno i Gmina Wojaszówka. Portal Krosno i Radio Fara stanowiły patronat medialny. W bogatym  programie Pikniku znalazły się biegi dzieci na różnych dystansach w zależności od wieku dziecka, gry, zabawy i animacje dla dzieci – malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków,  bańki mydlane, dmuchawce. Były również pokazy sprzętu ratowniczo – gaśniczego oraz wysokościowego – dzieci mogły się wspinać po wiszącej drabince, następnie zjeżdżać po linie na dół, zawody pożarnicze dla całych rodzin, symulator dachowania WORD, lot balonem CELFAST na uwięzi. Nie zabrakło również „małej gastronomii”, tj. lodów, popcornu, waty cukrowej. Imprezę uświetniły występy młodych artystek ze Studia Wokalno – Instrumentalnego Krzysztofa Zajdla z Krosna oraz zespołu muzycznego Chillout z Krościenka. Cieszy również fakt, że przy pięknej wrześniowej pogodzie bawiło się znacznie więcej rodzin, niż w ubiegłym roku.

Serdeczne podziękowania należą się osobom bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie imprezy,  tj. pracownikom i wolontariuszom Centrum Medyczno – Charytatywnego Caritas w Krośnie, pracownikom krośnieńskiego MOSiRu na czele z Panem  Krzysztofem Podkulem – prowadzącym imprezę, Zespołowi Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 im. Szpetnara, Sieci Sklepów „ S”, Firmie „Celfast”, Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Pustynach oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania Pikniku.