Wielki Tydzień

Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!

Tegoroczne Święta Zmartwychwstania Pańskiego po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią  były celebrowane w hospicyjnej kaplicy bardzo uroczyście. Począwszy od Wielkiego Czwartku, a skończywszy na Mszy rezurekcyjnej w Wielką Niedzielę o godzinie 6.00 rano, uczestniczyła we wszystkich nabożeństwach duża liczba wiernych, którzy od lat towarzyszą chorym w modlitwie.

Nabożeństwom przewodniczył ks. Andrzej Dec, a o wystrój kaplicy, grobu Pańskiego i ciemnicy oraz prowadzenie czytań zadbały posługujące w Hospicjum Siostry Jezusa Miłosiernego – Vianneya, Jonasza i Iwona. A prawdziwą radość przeżyli leżący chorzy, gdyż Zmartwychwstały Jezus nawiedził Ich w procesji rezurekcyjnej.

Bóg zapłać wszystkim uczestnikom nabożeństw za świadectwo wiary i modlitwę. Alleluja!

A oto relacja z Triduum:

Wielki Czwartek: