Pierniczki dla krośnieńskiego hospicjum

W tym roku (2021) po raz dwunasty zaangażowaliśmy się w akcję „Pierniczki dla krośnieńskiego hospicjum”. Już od października młodzież z klas gastronomicznych pod opieką nauczycieli przygotowywała pierniczki. Tradycyjnie do akcji włączyli się  krośnieńscy piekarze i cukiernicy . Dziękujemy darczyńcom:

• Cukiernia „JAGUSIA” s.c. Arkadiusz Deptuch w Krośnie,
  • Cukiernia – Handel Artykułami Wielobranżowymi – Krzysztof Buczek w Głowience,
  • Piekarnia s.c. – Wiesława i Jerzy Sajdakowie w Zręcinie,
  • Cukiernia „JEDLICZE” – Grzegorz Nowak,
  • Cukiernia „ANIA” Wypiek i Sprzedaż Ciast – Anna Kijek, Józef Frużyński w Chorkówce,
  • Cukiernia Joasia – Piotr Lech w Krośnie,
  • Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Handlowe Marek Kiełtyka w Łężanach,
  • za przygotowanie pierniczków i Pani Marcie Urbanowicz-Matelowskiej – kierownikowi biura Cechu Rzemiosł Różnych w Krośnie za koordynowanie akcji z ramienia Cechu. Za ofiarowane pierniczki dziękujemy również Pani Dorocie Cząstce, dyrektor RCKP w Krośnie.

Pięknie zapakowane pierniczki przekazaliśmy wolontariuszom z Jedlicza, Tarnowca, Turaszówki,  ZSP nr 5 w Krośnie, SP nr 10 w Krośnie.

Wolontariusze z Naszej Szkoły w dniu 5 grudnia rozprowadzali pierniczki przed kościołem oo. Franciszkanów w Krośnie. Łącznie zebraliśmy 1872, 16 zł.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, bo dzięki waszej hojności nasza akcja wciąż się rozwija i daje radość tym, którzy wkładają serce i czas by ją przygotować, a pensjonariuszom Krośnieńskiego Hospicjum ulgę w cierpieniu.

Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza: Grażyna Litwin