Dzień otwarty Hospicjum

Wczoraj drzwi powstającego w mieście Hospicjum po raz pierwszy były otwarte dla osób, pragnących zobaczyć jak wygląda ta placówka. Inicjatywa została połączona z kolejną edycją ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Pola nadziei”. „Chcemy pokazać krośnianom, co zostało już zrobione, w jakim stanie jest budowa na dzień dzisiejszy i w jakich warunkach będą przebywać przyszli pensjonariusze – mówi wolontariuszka, Wiera Jankowska – Robimy to po to, aby ludzie mogli zobaczyć, że ich pieniądze nie zostały zmarnowane”, a ks. Marek Zarzyczny dodaje: „Ten dom zbudowali dobrzy ludzie. Chyba każdy mieszkaniec Krosna i okolicy ma tutaj swoją małą cegiełkę”.

Odwiedzający obiekt goście nie kryli miłego zaskoczenia oraz podziwu dla wszystkich zaangażowanych w prace remontowo-adaptacyjne, tym bardziej, iż w ich pamięci przetrwał obraz podupadającego oddziału ginekologiczno-położniczego tutejszego szpitala. Odrębny zachwyt wzbudzał kompletnie wyposażony gabinet rehabilitacyjny, z którego mogą już korzystać osoby o orzeczonym stopniu niepełnosprawności. I to bez dodatkowego skierowania czy opłat! Natomiast zasadnicza opieka stacjonarna pozostaje jeszcze kwestią przyszłości: „Kończymy prace przy kaplicy – podsumowuje ks. Zarzyczny – Pozostaje wyposażenie kuchni i ostateczne przygotowanie sal dla chorych. Kładziemy posadzki i kończymy instalacje C.O. Przed nami jeszcze trochę pracy”.

Czytaj także: